Jezera

Kijevo iznenadilo u Omišu, Torcida “petardom” apsolvirala susret protiv favoriziranog Hajduka

Posted by

Koliko je neizvjesna i napeta Druga HFL Jug, najbolje je pokazalo deseto kolo. Naime, deseto Kijevo iz Knina porazilo je lidera u gostima, a pretposljednja Torcida „udijelila“ je „petardu“ dosad trećem Hajduku.

Split Tommy II je pogocima Luke Tešije i Antonia Sekulića, uz jedan autogol, slavio protiv Murtera, a Torcida je u već spomenutom susretu uz dva pogotka Slobodana Gudelja Velage te po jednim Ante Ramadže, Mije Mišerde i Stipe Dolića stigla do uvjerljive pobjede protiv favoriziranog Hajduka.

Universitas se pobjedom u Vodicama približio lideru iz Omiša. Gol za domaće postigao je Mihovil Ledenko, a za splitske studente zabio je Ante Peša dvaput, uz jedan autogol domaćina. Visoka pobjeda definitivno probuđenog Geniusa. U 26. minuti su protiv Porto Tolera vodili s 5:0, pa su to samo mirno priveli kraju.

Za Genius zabili su Đemal Nasup (2), Marin Vučemilović-Grgić (2), Hrvoje Giljanović, Ivan Jurjević i Dario Hrga dok je počasni gol za Pločane djelo Pava Čančara. Momčad Jezera je „potopila“ Mejaše, a strijelci su bili Deni Kolega (2), Karlo Klarin (2), Tony Junaković, Dino Kulušić, Frane Fatović i Danko Bračanov.

Bez daljnjeg, najzanimljivije je bilo u omiškoj dvorani Ribnjak. Tamo je Kijevo povelo golom Petra Kneževića u 12. minuti da bi dvije kasnije poravnao Jure Trivković. Golovima Renata Božića Djaka i Zvonimira Šućura Kijeva do 26. minute „bježi“ na 1:3. No, ne predaju se Omišani pa u istoj minuti dolaze do egala pogocima Mladena Bajamića i Ivana Gotovca. Ipak, pobjedu gostima minutu prije kraja donosi Šućur.