Portugalci se nakon osam godina vratili u finale!

Posted by

U super uzbudljivoj utakmici, Portugalci su uspjeli u posljednjih desetak minuta osigurati plasman u finale EURO-a, gdje nisu bili od 2010. godine. Dva Coelha, Bruno i Andre “provukli” su Portugalce do finala, a Rusi su pokazali također odličan futsal, pritom dobrano zaustavivši Ricardinha.

Eder Lima doveo je Ruse rano u vodstvo, a Portugalcima egal vraća Andre Coelho u 31. minuti. Četiri minute kasnije Ricardinho ipak upisuje asistenciju, a Andre Coelho pogađa za 1:2. Rusi u posljednje dvije minute kreću s golman-igračem, ali u dva navrata ne reagiraju najbolje ispred gola Portugala.

I tada dolazi do sporne situacije. Teško je reći da li je Andre Sousa igrao rukom izvan šesterca, ali je lopta stigla do Bruna Coelha koji pogađa gotovo s gola na gol za 1:3. Rusi se gorljivo bunili, ali promjene odluke nije bilo. Na kraju je Eder Lima ublažio njihov poraz. Na čijoj god strani bili, tek je sada jasno da do polufinala suci nisu bili uopće spominjani. Šteta što sada jesu…

UPDATE: Možda situacija ni nije toliko sporna?

Nažalost, prema dostupnim snimkama, doima se da je vratar Andre Sousa zaista dirao loptu koja je nedvojbeno bila izvan šest metara što suci nisu sankcionirali, nažalost po Ruse, ali i futsal, iako je vjerojatno većina priželjkivala da u finale prođe Portugal na račun atraktivnosti njihovog i svjetskog najboljeg igrača Ricardinha.

UEFA FUTSAL EURO – POLUFINALE

SUCI: Gabor Kovacs i Balazs Farkas (Mađarska)

RUSIJA – PORTUGAL 2:3 (1:0)

Strijelci: 1:0 Eder Lima 3′, 1:1 Andre Coelho 31′, 1:2 Andre Coelho 35′, 1:3 Bruno Coelho 40′, 2:3 Eder Lima 40′

PORTUGAL: Bebe, Pedro Cary, Bruno Coelho, Joao Matos, Ricardinho, Andre Coelho, Tunha, Nilson Miguel, Fabio Cecilio, Marcio Moreira, Pany Varela, Tiago Brito, Andre Sousa, Vitor Hugo

Izbornik: Jorge Braz

RUSIJA: Zamtaradze, Eder Lima, Robinho, Davydov, Chishkala, Lyskov, Romulo, Milovanov, Abramov, Niyazov, Abramovich, Afanasyev, Esquerdinha, Putilov

Izbornik: Sergei Skorovich