POSLOŽEN KOSTUR GLAVNE RUNDE: Poznati pobjednici Preliminarne runde

Posted by

Završetkom Preliminarne runde, okončan je prvi ciklus Lige prvaka. Sljedeći europski krug izborili su poljski Rekord Bielsko-Biała, malteški Luxol St. Andrews, švicarska Futsal Minerva te debitanti poput armenskog Lea, kosovskog Liburna, njemačkog SSV Jahn 1889 Regensburga, nizozemskog Zvv ‘t Knooppunta i bosanskohercegovačkog Mostar SG Staklorada.

Zanimljivost jest kako su spomenuti klubovi čelne pozicije svojih skupina osvojili s maksimalnim bodovnim učinkom.

S prosjekom od 8,08 pogodaka po meču, u 48 utakmica grupne faze Preliminarne runde postignuto je 388 zgoditaka. Dok su Mostar SG Staklorad (32) i Rekord Bielsko-Biała (30) bili najučinkovitiji, sanmarinski SS Tre Fiori (2) i andorski Encamp (2) bili su najneučinkovitiji klubovi.

Granitnim su se obranama iskazali SSV Jahn 1889 Regensburg i Leo s tek dva primljena zgoditka, a poroznim albanski Flamurtari Vlorë s 28 te sjevernoirski Belfast United s čak 36 primljenih pogodaka.

Kao vodeći strijelci iskristalizirali su se Čeh Michal Seidler (Rekord Bielsko-Biała) i Kosovar Halim Selmanaj (Liburn) s osam pogodaka.

Ulaskom u Glavnu rundu – koja je na rasporedu između 10. i 15. listopada – Leo te Liburn svrstani su u skupinu s Nacional Zagrebom i Garges Djibsonom, Rekord Bielsko-Biała i Zvv ‘t Knooppunt sa Slovan Bratislavom te Georgiansom, SSV Jahn 1889 Regensburg i Futsal Minerva sa Sievijem te Halle-Gooikom, a Luxol St. Andrews te Mostar SG Staklorad s Devom i Araz Naxçivanom.

GLAVNA RUNDA

GRUPA 1: Stalitsa Minsk (Bjelorusija, domaćin), Kairat Almaty (Kazahstan), FC Dynamo (Rusija), Pescara (Italija)

GRUPA 2: Maribor (Slovenija, domaćin), Braga/AUUM (Portugal), Inter FS (Španjolska), Dina Moskva (Rusija)

GRUPA 3: Ekonomac Kragujevac (Srbija, domaćin), Sporting CP (Portugal), Nikars Riga (Latvija), MFC Kherson (Ukrajina)

GRUPA 4: Luparense (Italija, domaćin), Barcelona (Španjolska), Győr (Mađarska), EP Chrudim (Češka)

GRUPA 5: Nacional Zagreb (Hrvatska, domaćin), Garges Djibson (Francuska), Leo (Armenija), Liburn (Kosovo)

GRUPA 6: Slovan Bratislava (Slovačka, domaćin), Georgians (Gruzija), Rekord Bielsko-Biała (Poljska), Zvv ‘t Knooppunt (Nizozemska)

GRUPA 7: Sievi FS (Finska, domaćin), Halle-Gooik (Belgija), SSV Jahn 1889 Regensburg (Njemačka), Futsal Minerva (Švicarska)

GRUPA 8: FC Deva (Rumunjska, domaćin), Araz Naxçivan (Azerbejdžan), Luxol St. Andrews (Malta), Mostar SG Staklorad (Bosna i Hercegovina)

PRELIMINARNA RUNDA

foto: Uefa