Prva pobjeda Torcide, na vrh se vratio Olmissum

Posted by

Nakon dviju subotnjih utakmica u Drugoj HFL Jug, nedjelja je donijela još četiri zanimljive. Prije svega, najzanimljiviji je poraz Universitasa kod Jezera što je omogućilo omiškom Olmissumu povratak na vrh, a za zabilježiti posebno je i prva pobjeda Torcide.

Na Gripama je Torcida ugostila Kijevo. Gost je poveo golom Marina Jurjevića nakon čega Torcida pogocima Darka Bikića, Ivana Vidoševića i Mije Mišerde stiže do 3:1. Za Kijevo na 3:2 smanjuje Petar Knežević da bi nakon toga Milan Družijanić i još jednom Mišerda potvrdili pobjedu Torcide.

Na istom mjestu slavio je i Hajduk protiv Mejaša koji su poveli u četvrtoj minuti preko Marija Jakovljevića. No, nakon toga Ivan Radan (2), Pjero Andrijašević i Ante Roso donose Hajduku trobod. Najviše pogodaka bilo je u Vodicama.

Presudni trenuci tog susreta dogodili su se od 29. do 38. minute kada Heroji 2007 s rezultata 4:4 s tri uzastopna pogotka dolaze na prag pobjede. Za Split Tommy II zabili su Josip Jurlina (2), Božo Sučić, Ecio Jurjević i Jakov Hrstić. Najzaslužniji za slavlje Heroja 2007 je Dragan Radman koji je u pobjedu ugradio četiri pogotka, a osim njega, mrežu Splićana tresli su još Iko Bašić, Ivan Rakić i Tino Junaković.

Derbi kola odigrao se između Jezera i Universitasa. Domaćin je poveo rano, u trećoj minuti, golom iz šesterca Stjepana Klarina, da bi od 29. do 36. minute Deni Kolega dvama golovima i Karlo Klarin jednim Jezera odveli do 4:0. Smanjio je Nikola Moro za Universitas, a konačnih 5:1 postavlja Deni Kolega upotpunivši tako svoj „hattrick“.