Ricardinho uz rekord uspio i povući momčad do polufinala, briljirao i vratar Andre Sousa

Posted by

Portugal je bio favorit i prije današnje utakmice, ali Azerbejdžanci nisu zaslužili ovako visok poraz, pogotovo kada se zna da je portugalski vratar obranio čak 14 lopti. Jednostavno, Portugalci su na krilima nevjerojatnog Ricardinha zabijali i ono što nisu bile striktno matne situacije, a Azerbejdžanci nisu ni “mrtve” prilike. Dodajmo i to da je Ricardinho s današnja četiri stigao do brojke od 21 gola na EURO-ima što znači da je sada on rekorder po tom pitanju.

Nakon greške Andre Souse Azerbejdžanci su poveli već u prvoj minuti, a onda je krenuo “show” Ricardinha. Teško je pobrojati sve majstorske poteze koje je večeras napravio, ali je već za prvi gol “razbio” azerbejdžansku obranu, i to pasom s desnom nogom koja mu je “slabija”.

Pedro Cary je svojim drugim golom, nakon kornera ljevicom, donio Portugalu preokret, a nakon toga je Pany Varela “bombom” s lijeve strane pod gredu povisio na 3:1. U 11. minuti Ricardinho je zatresao rašlje s deseta metara da bi u posljednjim sekundama prvog dijela zabio čak i glavom, nakon duge lopte vratara. U drugom poluvremenu Azeri su igrali s golman-igračem što su Portugalci znali iskoristiti za visoku pobjedu i ulazak u polufinale.

UEFA FUTSAL EURO – ČETVRTFINALE

Suci: Ondrej Černy (Češka) i Saša Tomić (Hrvatska)

PORTUGAL – AZERBEJDŽAN 8:1 (5:1)

Strijelci: 0:1 Everton Cardoso 1′, 1:1 Pedro Cary 3′, 2:1 Pedro Cary 6′, 3:1 Pany Varela 10′, 4:1 Ricardinho 11′, 5:1 Ricardinho 20′, 6:1 Bruno Coelho 25′, 7:1 Ricardinho 26′, 8:1 Ricardinho 32′

PORTUGAL: Bebe, Pedro Cary, Bruno Coelho, Joao Matos, Ricardinho, Andre Coelho, Tunha, Nilson Miguel, Fabio Cecilio, Marcio Moreira, Pany Varela, Tiago Brito, Andre Sousa, Vitor Hugo

Izbornik: Jorge Braz

AZERBEJDŽAN: Huseynli, Bolinha, Fineo, Eduardo, Everton Cardoso, Hamazayev, Atayev, Chovdarov, Farzaliyev, Vassoura, Baghirov, Borisov, Mammadkarimov, Kurdov

Izbornik: Alesio Da Silva