Slovenski kapetan Igor Osredkar odveo svoju reprezentaciju u četvrtfinale, Italija ispala prvi put u povijesti!

Posted by

Slovenci su napravili što su htjeli – ispred deset tisuća svojih navijača poslali su Italiju kući te sa Srbijom, ali ispred njih, odlaze u četvrtfinale. Junak večerašnjeg dvoboja bio je član makarskog Novog Vremena, Igor Osredkar koji je postigao oba pogotka za preokret Slovenije. Treba spomenuti i da osvajač EURO-a 2014. godine, Italija, u svojih 11 puta, nikad dosad nije ispala u grupnoj fazi.

Nakon što je Alex Merlim minutu prije imao odličnu prigodu, u četvrtoj je Humberto Honorio iskusno poentirao nakon jedne kontre Talijana. U prvom, pomalo siromašnom, dijelu momčadi su samo osam puta, svaka po četiri, šutirale u okvir gola, a Slovenci su posljednje tri minute i pol držali loptu s golman-igračem, uz samo jedan udarac na gol kojeg je obranio Mammarella.

Bili su Slovenci bolji prvih 11 minuta drugog dijela, a onda je Matej Fideršek prošao lijevom stranom i ubacio na drugu vratnicu gdje Igor Osredkar s dva metra poravnava na 1:1. Pet minuta prije kraja susreta Talijani kreću s golman-igračem, ali se Slovenci sjajno brane sve do trenutka kada Osredkar “krade” loptu i na prazan gol zabija za konačnih 2:1.