sporting nacional uefa

Sporting pobjedom nad Nacionalom osigurao Final Four, Barcelona jedva preko Ekonomca

Posted by

Nimalo se igrači Nacionala i njihov trener Robert Grdović ne trebaju stidjeti nakon današnjeg poraza od lisabonskog Sportinga. Osam puta šutirati u okvir gola toliko jake momčadi, a uz to i dvaput uzdrmati okvir njihovih vrata te biti poražen 3:1, podvig je za hrvatskog prvaka.

Sporting je tako osigurao Final Four (jer ili Halle Gooik ili Nacional mogu doći do šest bodova, a Portugalci su obje momčadi pobijedili) dok Nacionalu predstoji još jedan zanimljiv susret, protiv belgijskog prvaka Halle Gooika, u subotu s početkom u 15:30.

LISABON – UEFA FUTSAL CUP – ELITE ROUND

SPORTING – NACIONAL 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Fortino 15′, 2:0 Pany Varela 27′, 2:1 Matheus 38′, 3:1 Pedro Cary 40′

Žuti kartoni: Matheus, Postružin (Nacional)

SPORTING: Marcao, Pedro Cary, Joao Matos, Dieguinho, Alex Merlin, Goncalo, Edgar Varela, Divanei, Diogo, Deo, Caio Japa, Cavinato, Pany Varela, Fortino

Trener: Nuno Dias

NACIONAL: Pavlić, Matheus, Andre Gomes, Postružin, Puertas, Vuk, Vuković, Mravunac, Chico, Soares, Matan, Pajalić, Bartoluci, Matković

Trener: Robert Grdović

Od preostalih rezultata, treba izdvojiti koliko je malo nedostajalo srpskom Ekonomcu da porazi španjolskog diva Barcelonu od kojeg su imali više udaraca u okvir vrata, ali i vodstvo od prve minute kada zabija Simi. Brazilac Ferrao pogađa za 1:1 u devetoj, a u 27. minuti Adolfo donosi Barceloni preokret. Thales vraća utakmicu u egal u 32. minuti da bi Joselito donio Barceloni 2:3.

Kazahstanski Kairat je na krilima dvostrukih strijelaca Lea i Tayebija stigao do slavlja protiv rumunjske Deve, a talijanska Pescara je nakon poraza od Ekonomca „rane zavidala“ visokom pobjedom protiv nizozemskog prvaka. Zanimljivo, postoji scenarij i prema kojemu Pescara odlazi na Final Four. Ukoliko pobijedi Barcelonu, a Ekonomac slavi protiv Nizozemaca (ne više od šest razlike), tada se kreira mini liga od tri kluba sa po šest bodova u kojoj bi Talijani imali najbolju gol razliku.

Postoji i opcija pobjeda Pescare malom razlikom i pobjeda srpskog Ekonomca s više od šest golova razlike nakon čega bi Srbija dobila prvog člana Final Foura u povijesti. Dodajmo još i da je branitelj naslova, Inter Movistar, potvrdio apsolutnu dominaciju uvjerljivim slavljem nad trećom momčadi portugalskog prvenstva, Bragom.